Windows 10

Kā pārbaudīt datoru ar antivīrusu programmu

Share

  Ir pienākusi tā reize. Jums ir aizdomas, ka datorā ir vīrus vai kāda cita ļaunprātīga programma. Ko darīt? Viena no pirmajām darbībām ir jāveic datora skenēšana ar antivīrusu programmu. Eksistē dažādu kompāniju antivīrusu programmas, kuras var izmantot. Kā piemēram, Kaspersky, McAfee, Norton, Avira, EsET un daudzas citas. Gandrīz katrai no tām ir gan maksas, gan arī ierobežota bezmaksas versija. Tad kādu izvēlēties? Parastam datoru lietotājam šāds jautājums var uzdzīt bailes un nesaprašanu. Mēģināšu atvieglot šo izvēli.

  Ja jūs izmantojat Windows 10 programmu uz sava datora (kā pārbaudīt windows versiju), tad mans ieteikums ir izmantot jūsu datorā jau esošo bezmaksas antivīrusa programmu – Windows Defender.

Tieši tā, jūsu Windows 10 jau ir iestrādāta un aktīva antivīrusu programma, ar kuru varat pasargāt sevi no dažādiem apdraudējumiem.

Uzstādot Windows 10, antivīrusu programma tiek automātiski aktivizēta, jums tikai jāzin, kur tā atrodas un kā to izmantot. Tādēļ raksta turpinājumā vēlos pastāstīt, kā jūs viegli varat to izmantot un kā veikt datora pārbaudi ar iebūvēto antivīrusa programmu.

Palīdzēsim atrisināt jūsu IT jautājumu

Kur atrodas Windows 10 bezmaksas antivīrusu programma

Nospiediet uz Start pogas (ekrāna kreisajā apakšējā stūrī) un ejiet uz Settings (latviešu versijā – Iestatījumi).

Windows Defender security

Iestatījumu logā atrodat Update & Security un nospiediet uz tā.

Windows Defender security

Kreisajā pusē izvēlieties Windows Security.

Windows Defender security

Jaunatvērtajā sadaļā būs dažādi drošības iestatījumi, kurus jūs varat uzstādīt un regulēt uz sava datora. Bet šoreiz mūs interesē tieši Virus & threat protection. Minētā sadaļa atbild par vīrusu un citas ļaunatūras aizsardzību jūsu datorā.

Windows Defender security

Soļi, lai pārbaudītu datoru

Pirms sākt skenēšanu vienmēr ir vēlams no sākuma uzstādīt atjauninājumus. To var izdarīt ejot uz Virus & threat protection updates un nospiežot uz Check for updates.

Windows Defender security

Vēlreiz jānospiež uz Check for updates.

Windows Defender security

Kad atjauninājumi ir veiksmīgi pārbaudīti un automātiski uzstādījušies tad ejam atpakaļ uz iepriekšējo logu. Tur izvēlamies Scan options.

Windows Defender security

Tiek piedāvāti 4 varianti:

  • Quick scan: Pārbauda tikai galvenos sistēmas failus un bīstamākās vietas.
  • Full scan: Pārbauda visus failus
  • Custom scan: Var norādīt kuras mapes un failus skenēt
  • Microsoft Defender Offline scan: tiek izmantots, ja kādus vīrusus ir grūti izdzēst no datora.

Šajā reizē mēs veiksim Full scan. Izvēlaties to un nospiediet uz Scan now.

Windows Defender security

Skenēšana ir pabeigta. Manā gadījumā tika atrasts bīstams fails. Microsoft Defender antivīruss piedāvā vairākus variantus ko var darīt ar aizdomīgo failu. Nospiežot uz aizdomīgā faila parādīsies sekojoši varianti:

  • Remove: bīstamais fails tiks izdzēsts
  • Quarantine: bīstamais fails fails tiks ievietots karantīnā. Tas netiks izdzēsts, bet būs neaktīvā stāvoklī.
  • Allow on device: Ar šo jūs paziņojat, ka fails ir drošs lietošanai.

Šoreiz izvēlamies Remove un spiežam uz Start actions.

Windows Defender security

Pēc veiksmīgas dzēšanas, varat vēlreiz veikt skenēšanu, lai pārliecinātos, ka nav atrasti citi bīstami faili. Ja viss ir kārtībā, tad parādīsies paziņojums No current threats.

Windows Defender security

Microsoft Defender antivīrusu programma varbūt nespēj sniegt tik padziļinātu aizsardzību, kā maksas antivīrusu programmas. Tajā pašā laikā, tā sniedz pietiekamu aizsardzību lielākajā vairumā apdraudējumu. Ja to apvienotu kopā ar datu glabāšanu mākonī vai rezerves kopēšanu uz kādu ārēju datu nesēju, tad jūsu dati un informācija, būtu pietiekami aizsargāti pret pazušanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *