Par mani

Share

 

Domājot par to kā uzsākt aprakstu par sevi, sapratu, ka jāsāk ir ar drošības jēdziena nozīmi. Drošības sajūta cilvēka dzīves kvalitātei ir ļoti būtiska. Pat ja mēs paskatāmies uz Maslova vajadzību piramīdu, tad drošība ir uzreiz aiz pamata jeb fizioloģiskajām vajadzībām. Tas nozīmē, lai mēs justos labi un mierīgi ir nepieciešams, lai mēs justos droši. Ja agrāk, tas tika attiecināms uz fizisko drošību, tad uzskatu, ka pašreizējos laikos to var attiecināt tik pat daudz arī uz Kiberdrošību (digitālo drošību).

Uzskatu, ka mūsu digitālā drošība ar katru mirkli kļūst arvien vairāk apdraudēta (vai potenciāli apdraudēta) nekā fiziskā drošība. It īpaši tas attiecas uz ekonomiski attīstītākām valstīm. Turklāt mūsu nākamās paaudzes, mūsu bērni ar to saskarsies vēl lielākā mērā nekā mēs, jo drīzumā itin viss notiks ar kiberpasaules starpniecību.

Es pats IT nozarē darbojos jau 15 gadus. Šajā laikā esmu strādājis gan valsts pārvaldes iestādēs (LR Iekšlietu ministrija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB)), gan arī starptautiskos uzņēmumos (Microsoft Latvia). Mana darba pieredze ir sniegusi man sapratni par informācijas tehnoloģiju virzību pašreizējā momentā, kā arī par tās nākotnes perspektīvu. Gadu gaitā esmu sapratis, ka drošība ir tās neatņemama sastāvdaļa.

Lai informācijas tehnoloģiju, datoru, telefonu, utt. drošība palielinātos, pirmkārt ir jāmaina cilvēku domāšana. To kā mēs uztveram IT lietas. Nezināšanas dēļ bieži cilvēki no drošības norobežojas, lai gan patiesībā, katrs pats ir savas drošības garants. Situāciju var uzlabot tikai cilvēku informētības palielināšana.

Tādēļ izveidoju šo blogu, lai informētu par potenciālajiem apdraudējumiem un līdzekļiem, kā sevi aizsargāt.

To vai censties sevi un savus tuvos aizsargāt no kiberapdraudējumiem, ir katra paša ziņā. Par savu mērķi esmu uzstādījis dot cilvēkiem zināšanas, kuras atbrīvo no bailēm un sagatavo kvalitatīvai aizsardzībai. Katra paša ziņā ir vai to izmantot, vai arī nē. Novēlējums tiem, kuri tomēr izlēmuši būt gatavi jaunajai pasaulei – kiberpasaulei: ceru, ka mans blogs sniegs pietiekamas zināšanas, lai jūs justos drošāk un pārliecinātāki atrodoties kiberpasaulē.