Par blogu

Share

 

Sveicināts!

Man ir prieks tevi redzēt lasot šo blogu. Tas nozīmē, ka tu apzinies, ka iekārtu, kuras mēs lietojam, un attiecīgi tavas personiskās informācijas drošība ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Uzskatu, ka, lai kā daži vēlētos atgriezties pie dzīves bez datoriem un citām viedierīcēm, mūsu dzīves bez tām nav iedomājama. Mums ir jācenšas izmantot visas priekšrocības, kuras sniedz šīs tehnoloģijas, gan mūsu privātajām vajadzībām, gan arī cilvēcei un tās evolūcijai kopumā.

Mēs bieži aizmirstam, ka līdz ar tehnoloģiju izmantošanu mums papildus līdzi nāk atbildība par drošu tās lietošanu. Ikviens no mums ir atbildīgs par savas privātās, uzņēmuma, kurā mēs strādājam, informācijas drošību un pastarpināti arī par citu Interneta lietotāju privātumu un aizsardzību. Kāds gan man vai jums ir sakars ar citiem Interneta lietotājiem? Diemžēl ļoti tiešs, jo daudzu par drošību neaizdomājušos cilvēku dēļ, izmantojot viņu ierīces, tiek apdraudēti citi nevainīgi cilvēki.

Bieži tiek uzskatīts, man uz datora ir uzinstalēta antivīrusa programmatūra, tad jau man viss ir kārtībā un es esmu drošībā. Šie ir vieni no lielākajiem maldiem, kā pastāv tehnoloģiju lietotāju vidū.

Lielākie maldi: Ja man ir antivīrusa programma, tad es esmu pasargāts.

Ir sen pagājuši laiki, kad ar datoriem saistītie noziegumi tika pastrādāti ļoti vienkāršā veidā to darot indivīdiem tiešā veidā cenšoties iekļūt konkrētā datorā. Protams, tas vēl joprojām tiek darīts, bet arvien lielāks skaits ir tieši dažādu programmu un skriptu izdarītie iebrukumi (protams, ka aiz tiem arī “stāv” dzīvi cilvēki).

Lai mēs spētu izdzīvot mūsdienu laikmetā, mums ir jāzin galvenie drošas datora un citu ierīču lietošanas principi. Tikai informēts lietotājs spēj sevi maksimāli aizsargāt no apdraudējumiem. Pie tam, apdraudējumi pastāvīgi mainās, tādēļ mainās arī veidi kā aizsargāties no tiem.

Te nu mēs nonākam pie atbildes uz jautājumu – kas šis ir par blogu? Šajā blogā tiks sniegta informācija ikvienam parastajam lietotājam par datoru un citu tehnoloģiju drošību un veidiem kā sevi pasargāt no tehnoloģiju pasaulē esošajiem apdraudējumiem. Visu informācija būs izklāstīta maksimāli vienkāršā valodā, lai ikviens to spētu saprast un izmantot savā ikdienas darbā ar tehnoloģijām.

Ceru, ka tu spēsi atrast sev noderīgu informācijas! Šajā saistībā iederas teiciens: “Kas pats sevi sargā, to arī Dievs sargā“. Lai top!