Nopirki ierīci – nomaini paroli!

Share

Lasīšanas ilgums – 1 minūte

 

Iegādājoties jaunas ierīces, mēs bieži aizmirstam parūpēties par to drošību. Lai padarītu mūsu jauno un foršo ierīci drošu, vajag pavisam maz.  Viena no pirmajām lietām, kas jāpaveic – jānomaina iekārtas parole.

 

Kādēl par to būtu jāsatraucas? Iemesls ir vienkāršs. Jaunas iekārtas bieži rūpnīcā tiek ražotas jau ar ieslēgtu drošības režīmu. Daudzos gadījumos rūpnīcā tiek uzstādīta vienāda parole visām iekārtām.

Šādas paroles ir publiski pieejamas un zināmas arī ļaundariem.

Kibernoziedznieki aktīvi izmanto cilvēku nevērību, piekļūst šīm iekārtām un padara tās par “vergiem”. Tas nozīmē, ka iekārtu, upuriem nezinot, kontrolē un savām vajadzībām izmanto ļaundari. Iekārta parasti turpina funkcionēt tā pat kā iepriekš, bet kādā brīdī tā var tikt izmantota, lai veiktu uzbrukumu piemēram bankas vai valsts institūcijas datorsistēmai. Sliktākajā gadījumā jūsu pašu iekārta var tikt izmantota, lai nozagtu jūsu datus vai šantažētu.

 

Ko darīt lai to novērstu? Jābūt apzinīgam un jānomaina iekārtas noklusētā parole. Parasti tas ir diezgan elementāri izdarāms un ir aprakstīts iekārtas instrukcijā. Dažādu ražotāju iekārtām parole maiņas soļi var būt atšķirīgi, tādēļ nav universālu ieteikumu. Ja pats netiekat galā ar šo, tad palūdzat kādam zinošākam cilvēkam palīdzību. Jūsu drošība ir jūsu pašu rokās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *