Uzlabo drošību savam Facebook kontam! Kā nomainīt paroli.

Share

 

  Jebkura datora vai telefona drošība sākas ar elementārām lietām. Kā piemēram, ar paroli. Noziedzniekiem nav vēlmes tērēt ilgu laiku, lai piekļūtu stingri apsargātiem kontiem, ja vien viņi neredz lielu ieguvumu no ieguldītā darba. Lielākajā vairumā gadījumu tiek izmantoti automatizācijas rīki, kuri mēģina pieslēgties jūsu kontiem ar zināmām un vieglām parolēm. Šo uzbrukuma vektoru var ļoti viegli novērst, ja izmanto drošas paroles un ik pa laikam tās nomaina. Es neesmu biežu paroļu mainīšanas piekritējs. Uzskatu, ka ir svarīgi, lai parole ir pietiekami grūta, lai būtu problēmas to uzlauzt. Neskatoties uz to, ir nepieciešams ik pa laikam to mainīt, jo noziedznieki to var iegūt arī citos veidos (piemēram, ļaunprātīga programma uz jūsu telefona, kura ieraksta visu ko jūs ievadāt).

  Paroļu nomaiņu nepieciešamība ir svarīga arī jūsu sociālajiem kontiem. Jo tieši caur tiem tiek veikti ļoti daudzi uzbrukumi. Vienkāršākajā scenārijā, noziedznieks iegūst pārvaldību pār viena Facebook lietotāja kontu. Pēc tam nosūta pikšķerēšanas ziņas visiem lietotāja draugiem, kuri nemaz nenojauš, ka tas nāk no noziedzniekiem. Tādēļ daudzi uzķeras uz šiem māņu aicinājumiem un kļūst par upuriem. Tālāk, jau jauno upuru konti tiek izmantoti nākošo vēstuļu un paziņojumu izsūtīšanai. Diez vai jūs vēlētos būt par iemeslu, kādēļ jūsu draugi kļūs par upuriem.

  Šo visu zinot, sāksim domāt par drošību soli pa solim. Šoreiz nomainīsim paroli mūsu Facebook kontam. Tas ir viegli izdarāms. Ņemot vērā, ka ļoti daudzi cilvēki izmanto Facebook ne tikai uz sava datora, bet pat vairāk uz telefona, tad pastāstīšu, kā to izdarīt Facebook mobilajā aplikācijā uz jūsu telefona.

Kā nomainīt Facebook paroli

1. Atveriet Facebook aplikāciju uz sava mobilā tālruņa

2. Atvērt iestatījumus nospiežot uz trim līnijām labajā augšējā stūrī

3. Jānospiež uz zobrata ikonas

4. No saraksta jāizvēlas Parole un drošība

5. Nākamajā logā jānospiež uz Mainīt paroli

6. Nākamajā logā jāievada pašreizējā parole un 2 reizes jaunā parole. Pēc tam jānospiež uz Atjaunināt pogu

7. Pēc tam tiek piedāvāts pārskatīts savas ierīces un atslēgties no tām vai arī neizrakstīties un turpināt darbu. Es ieteiktu pārskatīt ierīces un izlogoties no tām. Lai gadījumā, ja jūsu Facebook konts tiek izmantots kādā

8. Ja izvēlaties pārskatīt ierīces, tad nākamajā logā varat redzēt visas ierīces, kurās esat pieslēdzies ar savu Facebook kontu. Vislabākais variants ir iziet no visām sesijām uzreiz.

9. Nākamajā logā nospiediet uz Iziet

  Pēc šo darbību veikšanas, jūs būsiet gan nomainījuši savu Facebook konta paroli. Ja kādā ierīcē jums prasīs ievadīt paroli, tad būs jāieraksta jūsu jaunā parole.

Sīkāku informāciju par to, kā nomainīt Facebook paroli jūs varat redzēt zemāk ievietotajā video.

Rakstā aprakstītā Facebook konta nomaiņa ir tikai sākums jūsu kontu drošībai. Paroļu nomaiņu ir jāveica arī citiem saviem sociālajiem kontiem un iekārtām. Par to kā nomainīt paroli savam datoram varat noskatīties zemāk redzamajā video.

Ja jums patika šis video, lūdzu piesekojiet manam kanālam – Abonēt 

Nepieciešamības gadījumā mūsu speciālisti var sniegt konsultācijas un palīdzību saistībā ar datoru un telefonu problēmām, kā arī piedāvāt labāko risinājumu. Par mūsu sniegtajiem pakalpojumiem vairāk var uzzināt sadaļā Pakalpojumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *