Google brīdina par nepieciešamību atjaunot Chrome pārlūkprogrammu. Soļi kā to izdarīt.

Share

 

Google ir informējis, ka atklāta jauna, nopietna Google Chrome ievainojamība (CVE-2021-21193), kura tiek izmantota reālos uzbrukumos. Google jau ir veicis nepieciešamos labojumus un visiem ir pieejama jaunākā Google Chrome programmas versija – 89.0.4389.90. Brīdināti par ievainojamības bīstamību tiek gan Windows, gan Mac, gan Linux lietotāji.

Pašreiz ir grūti prognozēt cik plašs būs šis apdraudējums. Tomēr ir ļoti ieteicams atjaunot Google Chrome versiju. Zemāk aprakstīšu kādā veidā pārliecināties kāda versija ir uzstādīta uz jūsu datora un vienlaicīgi, kā to atjaunināt.

Soļi, lai pārbaudītu Google Chrome versiju un veikt programmas atjauninājumu:

1. Atveriet Google Chrome pārlūkprogrammu.

2. Augšējā labajā stūrī nospiediet uz 3 punktu ikonas.

3. No saraksta izvēlieties Help (latviešu versijā –  Palīdzība) -> About Google Chrome (latviešu versijā – Par Google Chrome).

4. Jaunatvērtajā logā jūs redzēsiet jūsu programmas versiju. Ja versija 89.0.4389.90 vai lielāka, tad viss ir kārtībā.

Veicot šīs darbības jūs vienlaicīgi gan pārbaudīsiet Google Chrome versiju, kā arī automātiski atjaunināsiet programmu, ja būs pieejama jaunāka programmas versija.

Rūpes par Google Chrome un citu pārlūkprogrammu drošību ir īpaši svarīgas, jo tieši šīs programmas ir vārti uz Internetu, no kurienes nāk daudzi apdraudējumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *