Windows operātājsistēmas atvērts logs

Datora instalēšana – kas jums ir jāzina

Share

Datora instalēšana (citreiz to sauc arī par – pārinstalēšanu) ir gandrīz visiem zināms vārdu salikums. Tas nozīmē, ka datora programmas tiek uzstādītas no jauna, tajā skaitā Windows tiek atjaunināts.  Parasti mēs uzticamies datorspeciālistiem, ka viņi kvalitatīvi veiks šo darbu. Lai gan uzticēšanās ir laba īpašība, tomēr uzskatu, ka ir svarīgi, lai mēs zinām, kas tiek darīts ar mūsu iekārtu. Gala rezultātā jūs būsiet tie, kuriem šis dators būs jālieto.

Arī mēs piedāvājam šādu pakalpojumu (sīkāka informācija par mūsu pakalpojumiem) – datora pārinstalēšana, un mums ir svarīgi, lai klients – datora lietotājs saprot, kas tiek darīts. Tādā veidā jūs zināsiet, kas tieši jums ir vajadzīgs, lai datora lietošana pēc instalācijas būtu maksimāli ērta. Šīs zināšanas var palīdzēt jūsu datoru speciālistam sniegt jums labāku datoru apkopes servisu.

 Zemāk aprakstītie soļi var būt nedaudz atšķirīgi dažādās situācijās, atkarībā no lietotāja vajadzībām.

 Datu rezerves kopēšana

 Pirms uzsākt datora un programmu instalāciju, ir nepieciešams saglabāt, pārkopēt jūsu failus uz ārēju datu nesēju vai tīklu. Faili var būt gan dažādi dokumenti, tabulas, pdf faili, kā aŗi bildes, video un daudzi citi failu veidi. Šis manuprāt ir viens no svarīgākajiem jautājumiem datora pārinstalācijas procesā. Un šo ir ieteicams pārdomāt pirms nododat datoru speciālista rokās. Jums ir jārēķinās, ka datorspeciālists nezin, kurā vietā jūs glabājat failus. Attiecīgi, ja jūs laicīgi par to padomāsiet, tad atvieglosiet speciālista darbu, kā arī samazināsiet laiku, kas nepieciešams datora pārinstalācijai.

 Windows operētājsistēmas uzstādīšana

 Kad dati ir veiksmīgi saglabāti, tiek veikta datora operētājsistēmas instalēšana.

Paskaidrojums: Operētājsistēma (piemēram, Microsoft Windows)  ir pamats/bāze uz kuras darbojas visas pārējās programmas.

Šajā procesā datora diskā tiek veiktas izmaiņas, kuru rezultātā esoši dati tiek zaudēti. Papildus ir jānorāda vairāki parametri, kā piemēram, valoda, reģions, laika zona, utt.

 Pēc Windows uzstādīšanas ir jānorāda un jāizvēlas Windows sākuma iestatījumus. Tāpat ir vai nu jāpievieno jau eksistējošs vai arī jāizveido jauns lietotāja konts. Pēc šo soļu izpildes operētājsistēmai būs nepieciešamas vēl dažas minūtes, lai pabeigtu pēdējos uzstādījumus. Pēc tam Windows būs uzstādīts un var pāriet pie nākamajām darbībām.

 Atjauninājumu un citu drošības iestatījumu uzstādīšana

Uzreiz pēc Windows instalācijas ir jāveic atjauninājumu uzstādīšana, jo ikviena nākamā darbība, bez atjauninājumiem apdraud jūsu datora drošību.

Kā veikt jūsu datora atjauninājumu instalēšanu Jūs varat aplūkot šajā video.

Kopā ar atjauninājumiem, Windows 10 automātiski uzstādīs arī jūsu datoram nepieciešamos draiverus.

Paskaidrojums: Draiveri ir programmas, kuras palīdz Windows saprast un sadarboties ar jūsu datora fiziskajām ierīcēm. Pēc atjauninājumu uzstādīšanas, jāpārbauda un vajadzības gadījumā jāizmaina datora drošības uzstādījumi (piemēram, Windows Defender antivīrusa).

Pārējo programmu instalēšana

Kad mēs esam pārliecināti, ka dators ir droši sagatavots tālākajām darbībām, ir jāveic pārējo programmu instalēšanu. Parasti tas nozīmē, uzstādīt Interneta pārlūkus (Google Chrome, Mozilla Firefox), pdf lasītāju, atarhivēšanas rīku, Office programmu (Microsoft Office), u.c. Katrs gadījumā var atšķirties kādas programmas ir nepieciešamas konkrētajam lietotājam. Turklāt, ja nepieciešams veikt maksas programmu uzstādīšanu, tad laicīgi nepieciešams sameklēt un sagatavot Licencēšanas atslēgas. Citos gadījumos atslēgu vietā tiek izmantoti e-pasts un parole, kā aplikācijas reģistrācijas apliecinājums.

Datu kopēšana uz pārinstalēto datoru

Pēc programmu uzinstalēšanas vai arī paralēli tam var sākt datu kopēšanu. Pirmajā solī mēs veicām šo datu saglabāšanu no vecā datora uz citu glabāšanas vietu. Attiecīgi tagad ir nepieciešams veikt darbības, lai failus nogādātu atpakaļ uz pārinstalēto datoru. Atkarībā no kopējamo datu apjoma, tas var aizņemt no dažām minūtēm līdz vairākām stundām.

Nobeigumā

Kad dati ir veiksmīgi nokļuvuši uz jaunā datora un visas nepieciešamās programmas ir uzinstalētas, varat sākt lietot atjaunoto datoru. Tomēr ir jāatceras, ka par datoru nepieciešams rūpēties tā pat, kā par jebkuru citu tehniku. Ir jārūpējas par tās “tīrību” un jāveic regulāras apkopes, tad tas kalpos jums ilgu laiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *